Poslední aktualizace: 1. února 2014             

Výrobky firmy Eheim, Jäger a Müller & Pfleger aquaristik se navzájem dokonale doplňují a nabízejí uživateli širokou škálu možností pro jejich perfektní uplatnění v akvaristice.

INTERZOO 2012

AKVARISTICKÁ A TECHNOLOGICKÁ FUNDOVANOST

Firma EHEIM se řadí k průkopníkům v oblasti moderní akvarijní technologie a svým významem patří již celá desetiletí k absolutní světové špičce. V oblasti optimálních filtračních systémů, technického zařízení a širokého výběru příslušenství je v čele inovačního vývoje a stále udává jeho směr. Technologie firmy EHEIM umožňuje vytvářet dokonalé přírodní prostředí a proto je také používána k přeměně zahradních jezírek ve vysoce funkční a spolehlivě fungující biotopy.

Široká nabídka velmi atraktivních akvárií a kombinovaných akvarijních souprav firmy Müller & Pfleger aquaristik poskytuje možnost pestrého individuálního výběru, který splní téměř každé přání zákazníků.

V neposlední řadě i firma Jäger značně přispěla k rozvoji akvaristiky ucelenou řadou topítek.

Internetové stránky Eheim

Česká verze: Slovenská verze:
www.eheim.cz www.eheim.sk
Registrace produktu  

 

 

Tvůrčí pojetí

Tvůrčí přístup v oblasti akvaristiky musí být stále v souladu se zásadou těch nejvyšších nároků , jež jsou aplikovány z hlediska ochrany  chovaných  ryb. Abychom tyto nejvyšší nároky splnili, je nezbytné brát v úvahu zvláštní charakteristiky různých biotopů, nutnost  udržet stálou kvalitu vody a zaručit ten nejvyšší stupeň technické spolehlivosti.

Právě z těchto  důvodů je největší prioritou zajištění odpovídající, nadprůměrné jakosti  výroby, pro  nastíněné  použití, a to i v souladu s německou průmyslovou normou ISO 9001. Nejvyšší management společnosti, s pomocí vysoce kvalifikovaných výzkumných, vývojových a výrobních týmů a pracovníků oddělení prodeje, je schopný dále upevňovat  své místo na trhu  stále inovovaných výrobků  nejvyšší kvality s vedoucím technickým postavením. Pouze takovým způsobem se dá zaručit, že dnešní tvůrčí koncepty zaručí zítřejší úspěch.

Okouzlující akváriu

Milióny majitelů akvárií jsou přímo fascinováni tajemným podvodním světem. Fantastické scenérie a rozmanitost barevných tvorů,  se spektrem  všech duhových barev, vytvářejí průřez živou přírodou – harmonický pohled, který je vždy hlubokým zážitkem.

Dokonale upravené a moderní akvarijní komplety upoutají vždy pozornost v každém interiéru. Design, technologie a elegance zdůrazňují snahu o tu nejvyšší kvalitu. Akvária firmy EHEIMMP se z těchto důvodů  řadí mezi ty originální kusy nábytku, které propůjčí všem místnostem svůj typický charakter. Jsou stylová, atraktivní a přitom plně funkční.

Vyrobením prvního filtru firmy EHEIM zaznamenala akvaristika velmi prudký vzestup.  Od té doby je zajištěna plná funkčnost všech akvarijních nádrží, a to kdekoliv a pro kohokoliv.

 

 

 

Od hračky k filtrační technologii

Společnost, která byla založena v roce 1949 panem Güntherem Eheimem, získala svoje dobré jméno jako úspěšný výrobce technických hraček. Jedním z výrobků, které firma tehdy  prodávala, byla speciálně vyvinutá odstředivá pumpa sloužící jako příslušenství v železničním modelářství. A prototyp prvního akvarijního filtru byl založen právě na této technologii.

Firma EHEIM změnila ze dne na den všechny dosavadní uznávané standardy  a tím dodala rozvoji akvaristiky obrovský impuls.

Inovační nápady, nepřetržitý a  důsledný výzkum zaručují firmě EHEIM její trvalé vedoucí světové postavení a to až do dnešních dnů.

 


 

 
1949

13. březen: Pan Günther Eheim založil v Esslingenu  společnost  jako opravárenskou dílnu a výrobnu hraček.

1954

10. květen: Společnost zapsána do obchodního rejstříku firem jako  “Günther Eheim, elektromechanické výrobky.

1956

Přestěhování firmy do nové budovy v  Deizisau,  Plochinger Strasse 32, Německo.

1959

Výroba úspěšného modelu parního stroje “Seuthe” pro železniční modelářství .

1962

Začátek výroby příslušenství, vhodného pro použití ve vodě.  

1963 Výroba první série akvarijních sacích filtrů.
1967

Rozšíření akvarijního programu zahrnujícího filtry a odstředivá čerpadla , použití technologie na principu magnetické spojky.

1970

Zrušena divize hraček  z důvodu koncentrace výroby na akvarijní technologie.  

1971

Prodej akvarijních filtrů v celém světě přesáhl poprvé  více než 100.000 kusů za rok.  

1980

Pořízení nových  firemních  prostor s výrobní plochou o velikosti 10.000 m2 v Deizisau,  Plochinger Strasse 54, Německo.

1981

Vyvinuta nová generace filtrů, založená na technologii synchronních motorů.

1986

Díky vývoji vlastních filtrů zahájeno působení  i na trhu technologií pro zahradní jezírka.  

1988

Koupě sousední budovy na Liebigstrasse 1 v Deizisau , z důvodů rozšíření výrobních kapacit.

1993

Převzetí firmy „Müller & Pfleger“ v městečku  Rockenhausen  se zavedeným výrobním programem pro akvária a  zařizování  akvarijních prodejen.  

1994

Uvedení  řady profesionálních filtrů a systémových akvárií EHEIM.

1997

Zahájení provozu v nových prostorách firmy „ Müller & Pfleger“ ,v Rockhausenu,  Kreuzwiese 13, s výrobní plochou  4,300 m2.

1997 Získání certifikátu ISO 9001.
1999

Při příležitosti oslav 50. výročí založení firmy EHEIM byly představeny  inovované  výrobky, které posunuly  kvalitu akvaristických produktů opět mnohem výše a představují nyní již nové standardy.

2002

Představení nové řady vnitřních filtrů Aquaball, nový filtrační materiál Substrát pro, řada čerpadel Compact, výkonější čerpadla, vylepšené akvarijní příslušenství.

2003 Převzetí firmy Jäger - akvarijní topítka.
2004 Představení vzduchovacích motorků Eheim Air.
2006 Nové automatické krmítko Eheim Twin - dávkuje dva rozdílné typy krmiva.  První filtr nové generace pro velká akvária Eheim Professionel 3 - 2080, termofiltr 2180 pro akvária o objemu 400 - 1200 litrů. Výkonná čerpadla Eheim Compact+. Nový vzduchový vnitřní filtr Eheim Air filter.
2008

Inovovaná řada vnějších filtrů Eheim Ecco Pro nyní nabízí mnoho vylepšení, které již známe z řady filtrů Eheim Professionel 3. Tyto nové vnější filtry jsou extrémně tiché, mají malou spotřebu elektrické energie (5 nebo 8Watt) a jsou dodáváni již se všemi nezbytnými filtračními hmotami pro biologickou filtraci.

2008

Novinky z výstavy Interzoo 2008 opět překonaly naše očekávání. Světová premiéra filtrů Eheim Professionel 3e s mikroprocesorem, rozšíření nové generace filtrů Eheim Professionel 3, čerpadla pro mořská akvária Eheim Compact+ Marine, filtrační média Mechpro, bioMech, inovovaná řada topítek Jäger.

2009 Nový koncept 2. generace vnitřní filtrace Aquaball.
První plně biologická vnitřní filtrace Biopower.
2010

Mezinárodní výstava Interzoo 2010 přinesla jak je u firmy Eheim dobrým zvykem mnoho vylepšení. Řada vnějších filtrů Eheim professionel 3 byla doplněna o sadu termofiltrů s integrovaným vytápěním, nový filtr pro nano akvária Eheim AquaCompact, Eheim ReeflexUV sterilizátory, elektronický Eheim powerClean pro snadné čištění akvária od řas, Eheim PhosphatOut nové filtrační médium pro odstraňování fosfátů z vody.

2012

Letošní výstava Interzoo 2012 přinesla opět mnoho nových a inovovaných produktů EHEIM. Zařadila do výroby osvědčené vnější filtry Eheim eXperience, rozšířila sortiment produktů o inovativní UV-sterilizátory reeflexUV, bateriovou elektronickou škrabku powerCleaner, dále pak novou sérii čerpadel mini, hladinový sběrač skim350 a nebo powerLED osvětlení pro mořská nano akvária.

2012

Nabídka akvárií od firmy EHEIM se v letošním roce rozrostla o exkluzivní řadu interiérových akvárií Incpiria a nová moderní barevná provedení populárních akvárií Vivaline (lesklá černá a lesklá bílá).

2012

Firma EHEIM v letošním roce sjednotila všechny své výrobky pod jednu značku „EHEIM“. Všechny produkty dodržují tři stěžejní pilíře - dlouhodobá funkčnost, vysoká kvalita a nízká spotřeba energie!

2014

Začátkem tohoto roku přišla firma EHEIM na trh s novou řadou řadou proudových čerpadel streamON a streamON+. Ta Vám pomohou zajistit přírodní životní podmínky ve Vašem akváriu.

 
 

 

 

 

© Copyright 2001 - 2014 Ing. Jaroslav Macenauer ml. Všechna práva vyhrazena | Email | Osobní údaje | Autorství |