Instalace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Instalační SET 1
(sání filtru)
Modulární instalační set lze bezproblémově napojit na všechny druhy vnějších filtrů. Obsahuje bezpečné a vodotěsné spoje hadic a částí Instalačního SETu. V případě potřeby lze sací rouru prodloužit či zkrátit. 

Hadici lze vyčistit i bez odstranění spojů.

Verze:

Hadice- ø 12/16 mm 4004300

Hadice- ø 16/22 mm 4005300

Příslušenství:

Rozšiřující SET1 – Výr.č. 4009610

Instalační SET 2 (výtlak filtru)
Ideální pro individuální přizpůsobení směru výtoku filtru. Obsahuje bezpečné a vodotěsné spoje hadic a částí Instalačního SETu 2.

Hadice lze snadno vyčistit i bez odstranění spojů.

Verze:

Hadice- ø 12/16 mm 4004310

Hadice- ø 16/22 mm 4005310

Příslušenství k Instalačnímu SETu 2
Pro Instalační SET 2 (pro výtlak filtru) lze zakoupit spoustu účelného příslušenství.

Abyste si mohli přizpůsobit výtok filtru Vašim představám a přáním.

 

-      1x T-spoj pro individuální rozvětvení

-      1x ukazatel průtoku, díky kterému na první pohled na přepadovém oblouku poznáte výkon filtru

-      1 držák na difuzor pro jednoduché upevnění na výtok filtru (s kouskem hadice a regulovatelným vzduchovým ventilem) pro obohacování vody kyslíkem

-       4x úchyty pro výtokovou trubici pro individuální nastavení směru výtoku vody – snadné nasazení

-       2x součástka pro redukci pro napojení Instalačního SETu 2 na hadice s menším průměrem (9/12 a 12/16 mm)

-       Kolínko: nastavení úhlu výtoku filtru do všech možných směrů

Půdní filtrace
Princip proudění přes dno

Voda proudí do akvária skrz substrát dna, přičemž s sebou strhává částečky nečistot přímo do nasávání filtru.

Princip nasávání

Opačný způsob filtrace, funguje jako dodatečný plošný filtr. Vhodný především pro mořská akvária či hustě zarostlé nádrže.

Difuzor 
Dodatečné obohacování kyslíkem je nezbytné především v málo osázených akváriích, ve studenovodních a mořských akváriích či při chovu ryb vyžadujících zvýšený přísun kyslíku. Dále také v případech, kdy krycí sklo či kryt s osvětlením omezují volný prostor nad vodní hladinou, by měla být voda v akváriu dodatečně vzduchována. Kyslík, který se v tomto prostoru vyskytuje, by se totiž jinak brzy spotřeboval.

Difuzor EHEIM přivádí zvenku čerstvý vzduch, který rovnoměrně obohacuje vodu o kyslík.

Tento malý přístroj se instaluje do těsné blízkosti hladiny na konec přívodní hadice a musí se upevnit na stěnu akvária tak, aby vznikl co nejplošší úhel vstřikování. Díky tomuto nasměrování lze zároveň dosáhnout dobrého pohybu vody. Druhá strana vzduchové hadičky difuzoru musí být umístěna mimo akvárium. S pomocí tlakových svorek, které jsou součástí balení, lze dle potřeby regulovat množství nasátého vzduchu. Přístroj promíchá přiváděný vzduch s vtékající vodou, která je poté díky tlaku čerpadla filtru vstřikována pod vodní hladinu.

Předfiltr EHEIM 400462
Pro prodloužení intervalu mezi nutnými údržbami filtru se používá předfiltrace. Zajistí, aby byla velká část hrubých nečistot zachycena již před vstupem do samotné filtrační nádoby.

Disponuje nastavitelnou teleskopickou trubičkou, prostřednictvím které se upevní k hadici filtru místo běžné sací trubky. Do filtru tak proudí voda přes zachytávač nečistot v předfiltru. Tento zachytávač nečistot má velký povrch, skrz který nasává vodu. Je naplněný filtračním materiálem, který lze snadno vyčistit a vyměnit. Podstavec předfiltru se zafixuje zahrabáním do substrátu. Při čištění stačí vyjmout pouze samotný zachycovač nečistot – nejsnadněji lze toto provést pomocí pinzety pro sázení rostlin.

 

 

Tryska s širokým rozstřikem EHEIM 400370
Tryska se širokým rozstřikem vytváří v akváriu vydatný pohyb hladiny, díky kterému je voda bohatě zásobena kyslíkem. Tato tryska simuluje podmínky přírodního proudění vody. 

Tryska žene profiltrovanou vodu svým speciálně tvarovaným výstupním otvorem a rozstřikuje ji v širokém proudu na vodní hladinu. Tím je docílen požadovaný pohyb hladiny. Díky svému obloukovitému tvaru může být zavěšena přes okraj akvária nebo ji lze pomocí přísavky upevnit do správné pozice přímo nad hladinu.

 

 

Uzavíratelný kohoutek
Koloběh vody v systému hadic lze snadno přerušit či regulovat pomocí uzavíratelného kohoutku EHEIM.

 

Spojka hadic
Spojka hadic je určená k propojení dvou konců hadic o stejném průměru.


Spojka s rychlým oddělením
Pokud potřebujete bez větší námahy, snadno a čistě rozdělovat hadici, doporučujeme použití této součástky.

 

Redukce a redukční spojka
Pokud potřebujete spojit hadice o průměru o 9/12 mm nebo o 12/16 mm, použijte vhodnou redukční součástku. Pokud chcete hadice v místě spojení častěji oddělovat, doporučujeme použít redukční spojku.

T-spoj na hadice
Pomocí T-spoje lze vzájemně propojit tři konce hadic. Nabízí tak možnost rozdělení koloběhu vody.

Kolínko
Pevný úhel 90° pro spojení dvou kusů hadic. Ocenitelný pomocník především, pokud je pro instalaci hadic málo místa.

Svorka na hadici
Svorky na hadici se používají k zajištění hadicových spojů a přípojů. Jsou k dostání ve všech rozmezích průměrů běžných akvaristických hadic.

Svorka pro regulaci tlaku
Svorka pro regulaci tlaku se upevňuje na hadici a umožňuje jemnou regulaci průtoku dle potřeby. U filtrů a čerpadel značky EHEIM nesmí být použita na straně výtlaku.

Přísavka s úchytem
Tato přísavka je opatřena oddělitelným elastickým úchytem, pomocí něhož lze zafixovat hadice a trubky na stěnu akvária. Je vhodná především pro upevnění částí, které se musejí čas od času odejmout. Úchytem je možné v přísavce libovolně otáčet, díky čemuž se velmi zjednoduší instalace.
 
Hadice a trubky
Program hadic firmy EHEIM zahrnuje všechny průměry, které se používají v akvaristice. Kromě toho jsou součástí sortimentu také umělohmotné trubky o délce 1 m a průměru 10 a 13 mm, které jsou určeny pro pevnou instalaci v akváriu. Trubky jsou vhodné především do zabudovaných akvárií či do skříní.